Sağlık

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı (Maliyeti)

Meme Dikleştirme Ameliyatı Maliyeti, Mastopeksi veya mastoplasti olarak da bilinen meme dikleştirme ameliyatı, sarkık göğüsleri yukarı kaldıran ve yeniden şekillendiren kozmetik bir işlemdir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı (Maliyeti)
Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatı (Maliyeti)

Göğüslerin görünümünü düzeltmek için düşünülebilecek başka birçok işlem olsa da hamilelik, kilo alıp verme ve diğer faktörler sonrasında göğüslerinde sıkılık ve dolgunluk kaybeden kadınlar için göğüs dikleştirme ameliyatı en popüler seçenek haline geldi. .

Göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüslerinize genç bir görünüm ve şekil kazandırmanıza yardımcı olabilir. Genellikle meme büyütme (büyütme), küçültme veya meme implantları gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılır.

Göğüs dikleştirme ameliyatının maliyeti, cerraha, coğrafi konuma ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

Meme dikleştirme ameliyatı maliyeti, yapılması gereken işin miktarına ve seçtiğiniz işlem türüne bağlıdır. Birçok kadın, meme bölgesindeki deri ve yağın alınmasını ve meme ucunun memenin üzerinde yeniden konumlandırılmasını içeren geleneksel meme dikleştirmeyi tercih eder. Göğüs dikleştirmenin maliyeti 4.000 ila 10.000 ABD Doları veya daha fazla olabilir. Bir kadının koltuk altı bölgesinde veya sırtında çıkarılması gereken fazla deri varsa, mastopeksi olarak bilinen uzun bir prosedüre ihtiyacı olabilir. Bu prosedürün maliyeti de 4.000 ila 10.000 ABD Doları veya daha fazladır.

Göğüs dikleştirme ameliyatını düşünüyorsanız ancak bunun size ne kadara mal olacağından endişe ediyorsanız, bu geçiş döneminde mali endişelerinizi hafifletmeye yardımcı olabilecek finansman seçenekleri hakkında doktorunuzla konuşun.

Amerika Birleşik Devletleri’nde meme dikleştirme ameliyatının ortalama maliyeti 4.700 dolardır. Bu fiyat seçeceğiniz cerraha ve işleminizin karmaşıklığına göre değişiklik gösterebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Maliyeti, Amerika Birleşik Devletleri’nde meme dikleştirme ameliyatının ortalama maliyeti 4.700 dolardır. Bu fiyat seçeceğiniz cerraha ve işleminizin karmaşıklığına göre değişiklik gösterebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Maliyet Faktörleri

Meme dikleştirme ameliyatının maliyetini etkileyen birkaç faktör vardır. Coğrafi konumunuz, sigorta kapsamınız ve plastik cerrah mı yoksa kozmetik dermatolog mu seçip seçmediğiniz, ameliyatınız için ne kadar ödeyeceğinizi belirlemede rol oynar.

Coğrafi konum

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları bölgeden bölgeye büyük farklılıklar göstermektedir. New York City veya Chicago gibi büyük nüfuslu bölgelerde fiyatlar, Kansas veya Nebraska gibi daha kırsal alanlara göre daha yüksek olma eğilimindedir. Kozmetik prosedürler için yüksek talep gören alanlar genellikle daha yüksek fiyatlara sahiptir çünkü daha fazla doktor orada uygulama yapmaya isteklidir ve daha fazla hasta hizmet almak ister.

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, seçeceğiniz işlem türüne göre değişiklik göstermektedir.

Ortalama meme dikleştirme ameliyatı maliyeti 3.600 ila 6.000 dolar arasındadır.

Göğüs dikleştirmenin ortalama maliyeti 2.200 ila 4.000 dolar arasında değişmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, seçtiğiniz işlem türüne ve coğrafi konumunuza göre değişiklik gösterir.

Meme dikleştirme için ulusal ortalama maliyet 3,645 dolar iken meme küçültme 5,945 dolardı.

Tipik bir meme dikleştirme, ayakta veya yatarak tedavi ortamında genel anestezi altında yapılabilir. İşlem meme başı ve areola çevresinden ya da meme altından meme altı kesisinden gerçekleştirilir. Cerrah, göğüs duvarınızda daha yükseğe kaldırmanın yanı sıra göğüslerinizde daha fazla hacim oluşturmak için sarkan cildi kaldırır ve yeniden şekillendirir ve alttaki dokuyu yeniden konumlandırır. Simetriyi iyileştirmek veya ameliyattan sonra minimal yara izi varsa meme ucu grefti de kullanılabilir. Meme ucu rekonstrüksiyonu ameliyatı tipik olarak minimum ek maliyetle meme dikleştirme işleminizle aynı anda gerçekleştirilir.

Estetik cerrahi maliyetleri bölgeye, işlemin türüne ve cerrahın deneyimine göre değişir.

Ortalama meme dikleştirme maliyeti 5.000 ila 7.000 dolar arasındadır. Ortalama meme ucu kaldırma maliyeti 2.500 ila 3.500 dolar arasındadır.

Göğüs büyütme maliyetleri, kullanılan implantların boyutuna bağlı olarak 3.000 ila 9.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

Meme küçültme ameliyatı maliyetleri, ne kadar doku alındığına bağlı olarak 3.000 ila 10.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

Yazıyı Oylamayı Unutmayalım 🙂
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyiciniz web sayfamızı kötü anlamda etkilemektedir lütfen reklam engelleyicilerinizi kapatarak giriş yapın.